Гордість Софіївської школи

Олександр Вікторович Жуматій

Олександр Вікторович Жуматій - український волейболіст, діагональний. Народився 3 квітня 1988 року в селі Софіївка, Миколаївської області. Виступає за ВК «Імпексагро спорт Черкаси». Майстер спорту. У свої 23 роки Олександр Жуматій вже встиг пограти в чотирьох волейбольних клубах України. Починав у вищій лізі у другій команді харківського « Локомотива » , потім виступав за хмельницький « Новатор » , черкаський "Імпексагроспорт" , а з нинішнього сезону є гравцем « Кримсоди ».

Основні досягнення:

2007 — Бронзовий призер Кубка України

2007—2008 — Бронзовий призер України.

2008 — Срібний призер Кубка України.

2009—2010 — Срібний призер Кубка України, а також Бронзовий призер чемпіонату України.

Інтерв’ю з Олександром Жуматієм.

1) Родом Ви звідки ?

- З невеликого селища Софіївка Миколаївської області. Тут в місцевій ДЮСШ я робив свої перші кроки у волейболі . Ще в шкільному віці мене запросили в Харківське училище фізичної культури і спорту , де я пробув 5 років. Між іншим , наше селище вже дав українському волейболу трьох гравців - крім мене це відомий у минулому волейболіст , а потім і тренер Сергій Побережченко , а також Михайло Главчук , який грає за « Новатор ».

2) А у Вашій родині ще хтось професійним спортом займається?

- Ні . Батьки - Віктор Миколайович та Ольга Вікторівна - як і раніше живуть і працюють у Софіївці . Іноді приїжджають на матчі , щоб мене підтримати. Старший брат Микола до спорту відношення не має , у нього інші турботи .

3) Цей сезон для Вас почався дуже вдало , я маю на увазі срібні медалі на Всесвітній Універсіаді . Щось особливе запам'яталося в Китаї?

- Усе було цікаво - і сама країна , і відмінна організація турніру , і , звичайно ж , наші перемоги . Ми зробили те , що до нас з українців ніхто не домагався . Тому була велика радість від того , що ми стали призерами такого великого і престижного волейбольного турніру і гордість за нашу країну , коли піднімався прапор України і звучав наш гімн.

4) Своєю грою в Китаї були задоволені?

- Оцінку моїй грі ставлять тренери. Але в цілому я вважаю , що зіграв без особливих помилок , як втім і всі інші гравці збірної .

5) На Універсіаду Ви вже поїхали як гравець « Кримсоди ». Що було головним при переході в кримський клуб?

- Насамперед те , що керівництво команди ставить високі і амбітні завдання . Не тільки боротися за призові місця в чемпіонаті і Кубку України , а й виграти ці турніри . Зараз у нас зібралися гравці дуже хорошого рівня і , на мій погляд , ми цілком можемо домогтися такого результату . Успішний початок чемпіонату і вихід у фінальний турнір Кубка тому підтвердження.

6) З партнерами швидко знайшли взаєморозуміння?

- Так , особливих проблем не виникло. З багатьма хлопцями я був знайомий раніше , а зі сполучною Володею Ковальчуком ми рік разом грали в Черкасах. До того ж деякий час я вже тренувався під керівництвом Євгена Бородаєнко і знаю його вимоги. Зараз у « Кримсоді » створені всі необхідні умови для підвищення майстерності і ми обов'язково будемо прогресувати. Так що кращі мої ігри , я сподіваюся , ще попереду

7) Зовсім недавно ваша команда вперше в цьому сезоні зустрічалася з харківським « Локомотивом ». Що скажете про суперника?

- «Локомотив » сильна команда і доводить це успішною грою у відкритому чемпіонаті Росії. У кубковому турнірі в Красноперекопську ми зіграли на рівних з харків'янами і цілком могли перемогти їх. Тому наше протистояння з « Локомотивом » продовжиться і ми обов'язково поборемося і за Кубок країни , і за « золото» в чемпіонаті.

8) У ці дні « Кримсода » перебуває на зборах в Сумах. Як проходять заняття і чому приділяєте увагу?

- Тут у Сумах ми вже третій день і досить велику увагу приділяємо загальнофізичній підготовці . Адже попереду ще багато відповідальних ігор і треба мати хороший запас сил . А що стосується ігрової практики , то завтра ми плануємо провести контрольний матч з сумським клубом « Хімпром - СумДУ" . Враховуючи те , що в цій команді виступають відразу кілька колишніх волейболістів « Кримсоди » , гра повинна бути не тільки корисною для обох суперників , але й принциповою.


Команда "Мобіль"

/Files/photogallery/741/Изображение 065.jpg/Files/images/pavlovich/DSC00340.JPG/Files/images/pavlovich/DSC00496.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 818